Limitovaná akcia - telový olej zdarma pri objednávke nad 60€ a zľavovy kód Perly20 na celú objednávku.

Skôr, než sa pustíš do nových trendov a pridávania ďalších krokov do svojej rutiny, obzri sa späť a pripomeň si úplne základy. Bez použitia správnych základov v rutine starostlivosti o pleť zbytočne použiješ drahé produkty a pritom nevyužiješ ich maximálny účinok. ‍♀️

Na ktoré základy v starostlivosti o pleť nezabúdaj:

✔️ Dvojité čistenie pleti

Dvojité čistenie si vyžaduje umytie tváre nie raz, ale dvakrát. Jedno čistenie jednoducho nestačí, bez ohľadu na to, či nosíš málo alebo veľa make-upu. Musíš ju vyčistiť dvakrát, aby si sa uistila, že všetky nečistoty a znečistenie, ktoré sa nahromadili na povrchu pokožky, sú správne odstránené spolu s make-upom, ktorý si použila na začiatku dňa.

Iba jedno umytie odstráni povrchovú nečistotu, ale pridaním druhého čistenia zrazu môžeš skutočne preniknúť do pórov a vypláchnuť všetky zvyšky nečistôt a mazu.

Začni s čistiacim olejom alebo micelárnou vodou v prvom bode čistenia a potom pokračuj jemným penovým alebo krémovým čistiacim prostriedkom. 

✔️ Vždy vrstvi produkty v správnom poradí

Tvoja každodenná rutina by sa mala podobať stavbe domu, v ktorom je každá tehla umiestnená v správnom poradí. Keď základ tvojej každodennej rutiny zahŕňa produkty pridané mimo poradia, celá štruktúra sa môže zrútiť. Napríklad, ak si pred očným krémom nanesieš hydratačný krém, aktívne zložky v kréme nebudú schopné správne preniknúť do tvojej pokožky kvôli okluzívnym zložkám v hydratačnom prípravku, ktoré vytvárajú bariéru na pokožke.

Najskôr vždy aplikuj najľahšie produkty a až potom prejdi na hustejšie prípravky na konci rutiny.

✔️ Poznaj svoj typ pleti

Pochopenie jedinečných požiadaviek tvojej pokožky ti umožní nájsť tie správne produkty, ktoré ti budú najlepšie vyhovovať. Každý má svoju vlastnú jedinečnú pleť, a hoci sa to môže časom meniť, existujú špecifické kategórie typov pleti, ktoré môžeš použiť ako všeobecný návod, ktorý ti pomôže nájsť ten správny druh produktu starostlivosti o pleť. ✨

Či už máš mastnú, suchú, citlivú, aknóznu alebo normálnu pleť, musíš použiť správny typ produktu. Používanie produktu určeného pre suchú pleť nepomôže zlepšiť tón tvojej mastnej pleti.

Keď pochopíš vlastnosti svojej pleti, budeš mať lepšiu predstavu o svojom type pleti, čo ti umožní začať si vyberať tie správne typy produktov. Väčšina značiek produktov starostlivosti o pleť na obale uvádzajú, na aký typ pleti sú určené, ale v prípade, že to tak nie je, nezabudni si prečítať recenzie a poznámky o produkte, aby si zistila, či je pre teba vhodný. 

✔️ Nájdi si čas na exfoliáciu

Ak si dopraješ čas ⏰ na pravidelný peeling – teda aspoň raz týždenne – pomôže to tvojej pleti odstrániť odumreté kožné bunky, ktoré blokujú póry, a zároveň bude pracovať na zlepšení obnovy kožných buniek. Nielenže pravidelná exfoliácia odstráni odumreté kožné bunky a typ nečistôt a baktérií, ktoré prispievajú k vyrážkam, pomôže ti tiež rozjasniť pleť a umožní produktom, ktoré používaš, preniknúť hlbšie.

Uisti sa, že nikdy nepeelinguješ príliš veľkou silou, pretože to poškodí tvoju pokožku. Namiesto toho použi len jemný tlak a použi teplú, nie horúcu vodu. 

✔️ Vždy používaj opaľovací krém

Keďže miera melanómu neustále stúpa, opäť pripomíname, že je potrebné nosiť krém s SPF vždy, keď odchádzaš z domu. Bezpodmienečne musíš urobiť určité opatrenia proti nadmernému slnečnému žiareniu, pretože UV lúče môžu prenikať do pokožky po celý rok. Skús používať na tvár ľahký prípravok s ochranným faktorom SPF. Odporúčame Feel Pearls hydratačný krém, ktorý okrem SPF obsahuje aj vitamín E či kyselinu hyalurónovú. 

Tak čo, ktoré zo základov starostlivosti o pleť máš v malíčku? Samozrejme, nejde o bezchybnú rutinu. Len ti radi pripomíname malé tipy, ktoré majú pre tvoju pleť obrovské výhody.