Just Pearls sa mení na Feel Pearls

Ak máš sklony k akné, jar môže byť pre teba náročná. 😥 Vyššie teploty a vlhkosť v kombinácii so zvýšeným pobytom na slnku môžu viesť k upchávaniu pórov a zhoršujúcemu akné. 🌡️ Pripravili sme si pre teba účinné tipy a pomôžeme ti pripraviť sa na teplejšie obdobie. 👇

Prečo má teplejšie obdobie zlé účinky na pleť? 

Pot: keď teploty stúpajú, pokožka uvoľňuje pot, ktorý pomáha ochladzovať telo. To môže viesť k dehydratácii pokožky.

Maz: na udržanie rovnováhy mazové žľazy zvyšujú produkciu mazu a to môže upchať póry.

Zápal: zvýšené vystavenie UV žiareniu môže vyvolať zápalovú reakciu pokožky vytvorením oxidácie voľných radikálov. To môže spôsobiť, že pokožka bude citlivejšia na nerovnováhu

A ďalšie nepriaznivé vplyvy, ktoré podporujú akné. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ako tomu vieš predísť. 😉👇

TOP tipy ako bojovať proti akné na jar:

▪️ Zabráň vlasom, aby si ich mala v tvári, keď cvičíš.

Čelenka absorbujúca pot môže pomôcť zabrániť tomu, aby sa vlasové produkty a oleje, ktoré sa prirodzene vyskytujú v pokožke hlavy, preniesli na tvoju tvár, ramená či chrbát.

▪️ Umy si štetce a obliečky na vankúše.

Už máš za sebou jarné upratovanie? Nezabudni aj na výrobky, ktoré sa každý deň dotýkajú tvojej pleti. Na látkových povrchoch sa môžu hromadiť baktérie, preto ich často per. Rovnako sú na tom všetky štetce alebo hubky na make-up. 

▪️ Po tréningu alebo inej náročnejšej aktivite pleť dôkladne očisti.

Ak nemáš čas na dôkladné čistenie pleti, odporúčame ti použitie pohodlných vlhkých utierok, ktorými pomôžeš pleti aspoň na ten čas, kým prídeš do kúpeľne.

▪️ Dôkladne čisti pleť ráno aj večer.

Okrem bežného čistenia pleti vyskúšaj naše hydratačné pleťové tonikum. Používa ihneď po vyčistení pleti, či už vo večernej alebo rannej skincare rutine. Pomáha najmä doodstraňovať make-up a nečistoty, ktoré zostali na pokožke. Je bohaté na rastlinný kolagén s rôznymi molekulovými hmotnosťami, dôležité aminokyseliny, minerály, kyselinu mliečnu a ďalšie prírodné hydratačné faktory. Všetky jeho aktívne látky môžu byť ľahko absorbované kožnými bunkami a pomáhajú chrániť kožnú bariéru.

Zisti viac

▪️ Účinný je aj pravidelný (ale jemný!) peeling.

Kombinácia exfoliantov rozpustných v oleji a vo vode, ako sú kyseliny salicylová a glykolová, môže pomôcť udržať póry čisté a odstrániť hromadenie odumretých buniek.

Vyberaj si produkty, ktoré sú jemné, aby nedošlo k poškodeniu kožnej bariéry, čo môže vyrážky naopak zhoršiť.

▪️ Pripravuj si pleťovú masku s dostatočným množstvom minerálov. 

S jarou môžeš frekvenciu prípravy pleťovej masky ešte zvýšiť. Feel Pearls masku môžeš používať kľudne 2-3 krát do týždňa. Pomáha proti akné aj vďaka vysokému obsahu vápnika a funkcii eliminovať tvorbu kožného mazu.

▪️ Nezabúdaj na SPF.

Tento tip patrí k jednému z najčastejších, ktoré od nás počúvaš. Je naozaj dôležité myslieť na SPF každý jeden deň. Je potrebné nosiť ho aj cez zimu, ale v slnečnejších dňoch je to. Dávaj si pozor na krémy, ktoré upchávajú póry a zhoršujú vyrážky. 

▪️ Posledný tip: Plánuj dopredu.

Nájsť rovnováhu medzi pobytom na čerstvom jarnom vzduchu a ochranou pleti pred zhoršením akné si môže vyžadovať trochu plánovania, ale určite sa to dá. 

Okrem starostlivosti o pleť máme ešte dva jednoduché tipy:

✔️ Nos “ochranný odev”. Klobúky či priedušné bavlnené oblečenie zabránia škodlivým lúčom.

✔️ Vyhľadávaj tieň. Trávenie času vonku na nepriamom slnečnom svetle zlepšuje náladu bez toho, aby bola pokožka vystavená UV žiareniu.

Ak máš pleť so sklonom k ​​akné, meniace sa ročné obdobia môžu niekedy viesť k ďalším vyrážkam. Najmä keď sa presúvame zo zimy do jari, začíname vidieť, že produkcia kožného mazu sa zvyšuje. Preto je naozaj dôležité držať krok so svojím režimom proti akné a chrániť svoju krehkú pokožku pred slnkom. 🌞