Just Pearls sa mení na Feel Pearls

Možno si sa už tiež pýtala, prečo nám vlastne pleť ochabuje a čo účinne funguje na jej spevnenie. Pozrime sa na vysvetlenie tohto procesu a jeho efektívne riešenie.

Prečo koža ochabuje? 

Kolagén a elastín vytvárajú základ pre mladistvý vzhľad pokožky a jej napnutú formu. Ale ako stárneme, produkcia týchto základných prvkov sa spomaľuje a preto pokožka stráca svoju prirodzenú elasticitu. 

Výsledkom je ochabnutá pokožka. Ale vek nie je jediná vec, ktorá môže ovplyvniť zdravie kolagénu a elastínu. 

✅ UV žiarenie zo slnka môže tiež poškodiť pokožku a znížiť jej elasticitu. Medzi ďalšie príčiny ochabnutia pokožky patrí: 

✅ Výrazná a náhla strata hmotnosti

✅ Tehotenstvo 

✅ Choroba či zriedkavé poruchy (napr. Ehlersov-Danlosov syndróm)

Pozri si naše tipy na spevnenie pokožky na tvári v pár krokoch:

▪️ Používaj selén 

Je vysoko aktívnou zložkou starostlivosti o pleť. Stimuluje obnovu kolagénu a elastínu a celkovo urýchľuje proces obnovy buniek. 

▪️ Staraj sa o svoje zdravie 

Uisti sa, že sa počas dňa dobre stravuješ, spíš 8 hodín a piješ dostatočné množstvo vody. 

Strava s množstvom potravín bohatých na antioxidanty pomôže eliminovať voľné radikály a chrániť kolagén v tvojej pokožke. Antioxidanty bojujú proti poškodeniu slnkom a znečisťujúcim látkam, ktoré vytvárajú voľné radikály. 

Zapoj do stravy hrozno , avokádo , olivy , med či citrusové plody , hrušky , melón a bobule . 

Skvelým občerstvením sú tiež para orechy, pretože obsahujú selén podporujúci pokožku, ktorý pomôže udržať pružnosť pokožky.

❌ Naopak vyhýbaj sa príliš veľkému množstvu soli, alkoholu.  

▪️ Začni s tvárovými cvičeniami

Pokiaľ ide o napínanie pokožky tváre, je to trochu ako napínanie akejkoľvek inej oblasti tela – musíš cvičiť, aby si uvidela rozdiel. Existuje niekoľko skutočne jednoduchých cvičení, ktoré môžeš urobiť za menej ako 20 minút, aby si pomohla spevniť pokožku. 

▪️ Používaj masku na tvár 

Pleťová maska sa najčastejšie používa najmä vtedy, keď už vypukne viditeľný pohľad na pokožke, ako je akné. Ale mali by sa stať kľúčovou súčasťou pravidelnej starostlivosti o pleť. Dvakrát týždenne by si si mala na 5 minút aplikovať pleťovú masku s aktívnymi zložkami, aby sa zamerala na ochabnutú pokožku.

▪️ Používaj antioxidanty v starostlivosti o pleť 

Antioxidanty sú kľúčom v boji proti voľným radikálom, ktoré vznikajú, keď je tvoja pokožka vystavená slnku či znečisťujúcim látkam. Voľné radikály sú nestabilné molekuly, ktoré potrebujú ďalší elektrón. Útočia na zdravé bunky pokožky a snažia sa požičať si elektrón, aby sa stali stabilnými. Výsledkom je, že tieto bunky sa tiež stávajú nestabilnými a často odumierajú. Antioxidanty sú schopné stabilizovať a neutralizovať voľné radikály, čím zastavujú ďalšie škody.

Prečo sú voľné radikály škodlivé pre ochabnutú pokožku? Často útočia na kolagén a elastín v pokožke. A tie sa neobnovujú tak rýchlo, ako keď bola pokožka mladšia, takže to môže viesť k tomu, že tvoja pokožka bude vyzerať staršia. 

Okrem toho je úplne kľúčové každodenné používanie SPF! ✅  Všetky tieto kroky vieš zaradiť do svojej pravidelnej rutiny aj vďaka Feel Pearls. Spoznaj produkty, ktoré tvoju pokožku vyživujú a rýchlejšie obnovujú pleťové bunky. 

Viac info

Užívaj si zdravú a napnutú pleť.