Najväčšia letná akcia s kódom Perly25

Keď vonkajšie teploty klesnú, naša pokožka na to ihneď zareaguje. Chladné a veterné počasie zhoršuje aj ten najmastnejší typ pleti a následné kúrenie doslova vytlačí vlhkosť z našej koži. Výsledok? Suchá pokožka v zime je bežným problémom. 

Čo teda môže pomôcť? 

Samozrejmé je pitie dostatočného množstva vody, aby bola tvoja pokožka hydratovaná. Potom sú tu ďalšie tipy, ako napríklad vyhýbanie sa dlhým horúcim sprchám a byť veľmi šetrný pri umývaní pokožky.

Ale čo je ďalšou dôležitou súčasťou? Hydratačný krém je potrebný na udržanie elasticity a pružnosti vrchných vrstiev pokožky. 

Hydratačné krémy sú kľúčové pri udržiavaní hydratácie pokožky; pôsobia tak, že priťahujú a chemicky viažu vodu v pokožke. Majú schopnosť vypĺňať pokožku a zlepšovať jemné linky a vrásky. 

Ako si vyberiem najlepší hydratačný krém v zime?

➡️ Najlepší krém na tvár na zimu by mal udržiavať pokožku hydratovanú a zabrániť jej suchosti a šupinatosti. Ochrana pred slnkom je tiež dôležitá, a to aj v zimnom období, a každý zakúpený krém na tvár by mal mať nejakú formu opaľovacieho krému. 

➡️ Ideálne sú výživné krémy na tvár, ktoré obsahujú prospešné zložky. Patria sem receptúry, ktoré sú určené na anti-aging, boj proti jemným líniám a vráskam. 

➡️ Najlepší zimný krém na tvár je ten, ktorý rieši potreby pokožky a zároveň zapadá do aktuálnej rutiny starostlivosti o pleť každej z nás.

➡️ Nezabudni si okrem tváre hydratovať aj pery niekoľkokrát počas dňa. Počas zimných mesiacoch sú popraskané a preto by si na ne mala myslieť počas svojej rutiny. Maj po ruke balzam na pery alebo hydratačný lesk na pery. 

➡️ A ako sme už spomenuli, hydratuj sa aj zvnútra. Ďalším tajomstvom, ako udržať pokožku hydratovanú v zime, je zostať hydratovaná. Pi veľa vody po celý deň, aby si znížila riziko odlupovania, popraskania a iných nepríjemností suchej pokožky. 

Vyskúšaj ten náš 

A teda aké sú hlavné dôvody používania hydratačného krému v zime?

#1: Zvyšuje obsah vlhkosti v tvojej pokožke. Použitie dobrého hydratačného krému je kľúčom k návratu prirodzenej vlhkosti pokožky. ️

#2: Krém vyhladzuje a upokojuje suchú pokožku a zároveň pri pravidelnom používaní znižuje výskyt jemných vrások. Jeho používaním upokojíš podráždenú a suchú pokožku a ochrániš pred nepriaznivými zimnými podmienkami! 

#3: Chrániš pokožku pred škodlivými slnečnými lúčmi pomocou hydratačného krému s SPF. Ideálny je krém obohatený o vitamíny C alebo E, aby ju tiež chránil pred škodlivými voľnými radikálmi.

Dopraj v chladnejšom období svojej pokožke tú najkvalitnejšiu starostlivosť. ❄️

Viac tipov pre zdravú a žiarivú pleť nájdeš aj na našich sociálnych sieťach.