Just Pearls sa mení na Feel Pearls

Minerál vápnik poznáme ako kľúč k zdravým kostiam, či zubom. Vedela si, že zohráva veľkú úlohu aj pri mnohých funkciách kože?

Väčšina vápnika v koži sa nachádza vo vonkajšej vrstve = epidermis (pokožka). Napriek neustálej obnove tejto vrstvy naša pokožka nakoniec podľahne starnutiu, pretože rýchlosť obmeny týchto buniek sa dramaticky spomalí. 

Vápnik zohráva veľkú úlohu v tomto procese a my sa pozrieme na jeho hlavné výhody.

Základné benefity vápnika pre pokožku:

Nedostatok vápnika môže zhoršiť zdravie tvojej pokožky. Pomáha telu nahradiť staré kožné bunky novými. Jeho nedostatok v tele spôsobuje, že tvoja pokožka vyzerá krehká a suchá.

Pokožka sa teda bez vápnika stáva suchou, vráskavou a začne svrbieť. Vápnik spolupracuje s epidermou a vytvára kožný maz – prirodzenú kožnú vrstvu, ktorá pomáha pokožke udržiavať si svoju prirodzenú vlhkosť. 

V prípade suchej a poškodenej kože môžu ľudia čeliť vážnym kožným poruchám, ako je ekzém, čo môže dokonca viesť až k rakovine kože.

✔️ Obnova pokožky

Vápnik je zodpovedný za správnu obnovu buniek. Odstraňuje odumreté bunky vytvorením ochranných lipidových bariér. Bez dostatočného príjmu vápnika by to však nebolo možné. 

✔️ Antioxidanty

Hoci vápnik sám o sebe nie je antioxidant, zohráva veľmi dôležitú úlohu pri tvorbe antioxidantov, ktoré zabraňujú poškodeniu DNA a chránia štruktúru tvojej pokožky.

✔️ Ochrana pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami

Chladné alebo mrazivé počasie ovplyvňuje pokožku negatívne. Suchej a svrbiacej pokožke sa dá úspešne vyhnúť kúzlom vápnika, pretože ponúka ochranné epidermálne tkanivá práve pred drsným počasím. 

✔️ Znižuje stres

Vápnik upokojuje nervový systém a tým znižuje stres a depresiu. Dostatočné množstvo tohto minerálu tiež výrazne znižuje riziko poškodenia elastínu a kolagénu.

Pri nedostatku vápnika si ho telo ukradne zo zubov a kostí

Tvoje telo potrebuje určité množstvo vápnika a v prípade menšieho príjmu ti systém začne kradnúť vápnik z kostí a zubov, čím ich oslabí a teda môžeš trpieť ďalšími nepríjemnými problémami. 

Doplň vápnik do svojej každodennej rutiny

Vápnik obsahuje veľké množstvo potravín, ako napríklad: mliečne výrobky, fazule, mandle, srvátkový proteín, listová zelenina, či rebarbora. 

Tento minerál však vieš dodať aj priamo svojej pleti prostredníctvom perlového prášku, aby si predišla všetkým vyššie spomenutým rizikám. 

Vápnik totiž tvorí až 41% perly. Zbytok dotvára množstvo ďalších minerálov, aminokyselín a vitamínov, ktoré pomôžu udržať tvoju pleť zdravú a krásnu.

Ultrajemný prášok Feel Pearls navyše vzniká drvením perál pri nízkej teplote technológiou Ultra-fine, vďaka čomu má prášok vysokú vstrebateľnosť všetkých týchto dôležitých minerálov do pokožky. 

Pridaj sa k našej komunite na sociálnych sieťach a spoznaj všetky benefity produktov Feel Pearls zo sladkovodných perál. Docieľ s nami krásnu a zdravú pleť.