Just Pearls sa mení na Feel Pearls

“Skin Fasting” alebo kozmetický pôst pre pleť je pomerne nový trend, v ktorom ide o minimalizovanie produktov starostlivosti, až úplne vynechanie na určitý čas. Prečítaj si, či môže byť aj pre tvoju pokožku tento pôst prospešný. 

Kozmetický pôst je zníženie či úplne vynechanie množstva produktov a ošetrení, ktoré používaš na svoju pleť na určitý čas (napríklad týždeň). Myšlienkou je urýchliť ošetrenie pokožky a umožniť jej odpočívať. 

Naozaj to funguje?

Existuje veľa protichodných názorov na túto záležitosť, mnohí tvrdia, že dosiahli neuveriteľné výsledky, iní sa naopak sťažovali. ‍♀️

Vynechanie čistenia a pílingu z tvojej rutiny môže totiž spôsobiť nahromadenie prebytočného mazu, nečistôt a odumretých kožných buniek, ktoré môžu upchať póry a spôsobiť vyrážky. Mnohí odborníci v tejto oblasti preto neodporúčajú pôst v pleti, ale zhodujú sa v tom, že ľudia by mali vykonávať skôr kožnú „diétu“ než „pôst“, čo ti môže pomôcť prehodnotiť kroky v rutine starostlivosti o pleť. To by mohlo byť prospešné, ak svoju pokožku preťažuješ množstvom produktov alebo ingrediencií v kozmetike. Kvôli tomu si ani nemôžeš byť istá, ktoré z nich skutočne prospievajú tvojej pleti. 

My sme zástancami zefektívnenia starostlivosti o pleť len na produkty, ktoré potrebuješ, a na produkty, ktoré sa navzájom dopĺňajú, než aby sa prekrývali vo svojej funkcii. 

Aj keď sa rozhodneš vynechať niektoré produkty starostlivosti o pleť, stále je dôležité čistiť pokožku dôkladne a predovšetkým používať SPF, aby si predišla poškodeniu pleti. 

Čistenie je dôležitou súčasťou bežnej starostlivosti o pleť a odstránenie potu, nečistôt, baktérií, špiny a znečistenia z povrchu pokožky je užitočné pre osobnú hygienu, ako aj prevenciu predčasného starnutia pokožky. 

Ak je tvoja pokožka už zvyknutá na pílingy či iné exfoliácie, mala by byť opakovane vystavená týmto typom ošetrení, a preto pôst znamená, že budeš musieť reštartovať celý proces ako odznova. 

Takže, mala by si skúsiť kozmetický pôst? 

Neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že vykonávať kozmetický pôst by pre pokožku bolo lepšie, ako ho nerobiť. Navyše, ak si si vytvorila režim starostlivosti o pleť, ktorý ti vyhovuje, neoplatí sa prestavovať túto rutinu, aby si spôsobila možnú nerovnováhu a musela svoju pleť znova aklimatizovať.

Odporúčania od Feel Pearls:

✅ Ak máš pocit, že svoju pleť preťažuješ produktami a už si nie si istá, ktorý funguje, môžeš urobiť krok späť od svojej rutiny starostlivosti o pleť a prehodnotiť ju. Vyskúšaj si kozmetickú “diétu” namiesto “pôstu” = postupne vylúč jeden alebo dva produkty a v prípade potreby ich neskôr znovu zaveď. 

✅ Najdôležitejšie časti rutiny, ktoré by si mala dodržiavať, bez ohľadu na názory iných, sú čistenie a exfoliácia. Čistenie a exfoliácia pomáha odstraňovať nečistoty a mastnotu spôsobenú environmentálnymi agresormi. Tie blokujú póry a spôsobujú prepuknutie, takže je nevyhnutné, aby sa ich pleť zbavila, aby si zachovala jasnú a žiarivú pleť.

✅ Skúšaj nové trendy opatrne a pozorne si čítaj názory z viacerých strán. Niekomu môže pôst zapôsobiť skvelo, ale práve tebe môže urobiť na pleti poriadnu katastrofu.

✅ Vyberaj si prírodnú kozmetiku a kvalitné ingrediencie. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku

Držíme ti palce s nastavením rutiny starostlivosti tak, aby ti najlepšie vyhovovala a zanechala tvoju pleť krásnu a zdravú. Budeme radi, ak si na to vyberieš produkty Feel Pearls.