Limitovaná akcia - telový olej zdarma pri objednávke nad 60€ a zľavovy kód Perly20 na celú objednávku.

V prípade, že máš ešte nejaké miesto na zozname predsavzatí na ďalší rok, máme pre teba niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu mať prirodzene lepšiu pleť. Ak tieto kroky začleníš do svojej rutiny, tvoja pleť bude žiarivejšia, než si dokážeš predstaviť. ✨

Nie každá pleť je rovnaká! Preto sme to rozdelili podľa typu pleti s tipmi prispôsobenými tvojim špecifickým potrebám pleti.

Najprv spoznaj svoj typ pleti:

Mastná pleť produkuje nadbytok kožného mazu, ktorý spôsobuje, že pokožka vyzerá leskle a je mastná – najmä v celej T-zóne (čelo, nos a brada). Ľudia s mastnou pokožkou môžu byť tiež náchylnejší na rozšírené póry, škvrny po akné, čierne bodky a biele bodky. 

Suchá pokožka vo všeobecnosti produkuje menej prírodných olejov ako iné typy pokožky. To môže spôsobiť, že bude matná a bude drsná, odlupujúca sa alebo dokonca šupinatá. 

Zmiešaná pleť zahŕňa oblasti, ktoré sú suché aj mastné – pričom T-zóna je zvyčajne mastná a líca sú buď suché alebo normálne. Tento typ pleti sa môže líšiť v rôznych ročných obdobiach a v dôsledku rôznych faktorov, ako je stres alebo kolísanie hormónov. 

Pri citlivej pleti sa ti môže zdať pleť červená a môžeš mať pocit, že ťa páli, svrbí alebo vysušuje. Tieto príznaky súvisia s pokožkou, ktorá je náchylnejšia na vonkajšie dráždivé látky a môžu byť vyvolané určitými zložkami – ako sú farbivá alebo vôňa.

Novoročné predsavzatia pre mastnú pleť 

✔️ Pred cvičením si umyjem tvár. 

Viem, že všetko to potenie sa mieša s make-upom a môže upchávať póry. Umytie vopred mi pomáha vyhnúť sa pupienkom po tréningu. 

✔️ Pravidelne si čistím obliečky na vankúše. 

Kožné oleje a nečistoty sa hromadia na mojej obliečke na vankúš, kde sa môžu znova usadiť na mojej pokožke. 

✔️ Nedotýkam sa mojej tváre. 

Kožné oleje na mojich prstoch môžu preniesť nečistoty do mojich pórov a sú z toho vyrážky!

✔️ Obmedzím mliečne výrobky, cukor, alkohol a červené mäso. 

Viem, že toto všetko môže zvýšiť moje riziko upchatých pórov. 

✔️ Pijem viac vody.

K tomu niet čo dodať. Viem, aká je hydratácia dôležitá.

✔️ Pridávam viac rastlín do mojej domácej a pracovnej oblasti. 

Viem, že pomáhajú znižovať znečisťujúce látky, ktoré môžu kontaminovať moju pokožku (najmä rastliny, ktoré pomáhajú čistiť vzduch v domácnosti). 

✔️ Pridávam si do každého dňa jednu aktivitu na odbúranie stresu. 

Cvičenie, meditácia, joga, trávenie času s dobrou kamarátkou či domácim miláčikom, prechádzky v prírode a iné relaxačné aktivity sú u mňa na dennom poriadku! 

✔️ Jem viac potravín benefitujúcich pre pokožku. 

Tento rok pridávam do jedál viac zeleného čaju, ľanových semienok, vlašských orechov, probiotík (v kefíre, kyslej kapuste a kombuche) a veľa ovocia a zeleniny. 

✔️ Hydratujem zvonka s rozumom. 

Teraz už viem, že aj mastná pleť potrebuje vlhkosť, takže používam prírodné produkty na báze oleja, ktoré vyvažujú moje kožné oleje, aby moju pokožku hydratovali a zjemnili. Urobím si domácu úlohu, ktoré oleje sú pre moju pokožku dobré a ktoré by som nemala používať. 

✔️ Pravidelne si robím píling. 

Tento rok sa zaväzujem robiť píling párkrát do týždňa.

Novoročné predsavzatia pre suchú pleť 

✔️ Vyhýbam sa drsným čistiacim prostriedkom. 

Obsahujú sulfáty, alkoholy a ďalšie drsné zložky, ktoré ďalej vysušujú moju pokožku. Nikdy viac! Teraz použijem jemné čistiace prísady, ktoré pri čistení hydratujú. 

✔️ Vyhýbam sa horúcej vode. 

V zime je to skvelé, ale v záujme mojej pokožky to beriem s nadhľadom. Horúca voda zbavuje pokožku prirodzených hydratačných olejov, čo vedie k suchosti. 

✔️ Zaobstarám si zvlhčovač vzduchu. 

Neuvedomila som si, ako veľmi sa moja pokožka cez noc vysušila. Je čas zvýšiť úroveň vlhkosti v mojej spálni!

✔️ Spriatelím sa s mastnými kyselinami. 

Mastné ryby, vlašské orechy, ľanové semienko sú tento rok na mojom zozname, aby som sa viac hydratovala zvnútra. 

✔️ Zaobstarám si hydratačný krém, ktorý dokáže viac. 

Vyberiem si krém, ktorý je bohatý na antioxidanty, vitamíny a minerály. 

✔️ Pravidelne si robím píling. 

Nechcem, aby moja pleť vyzerala ešte viac vysušená a matná, takže tento rok to zintenzívnim. 8. Častejšie si robím pleťové masky – najmä tie hydratujúce.

Moja pokožka sa po pleťových maskách cíti tak skvele. Vyberám si masky na kokosovom základe, pretože majú tie zvodné mastné kyseliny, ktoré moja pleť miluje. 

✔️ Chránim pleť.

Opaľovací krém je na mojom zozname na každodenné použitie a tiež urobím viac pre ochranu mojej pokožky, najmä pred nepriaznivým počasím. Aj môj hydratačný denný krém má SPF.

Novoročné predsavzatia pre zmiešanú pleť 

✔️ Čistím pleť prírodnými zložkami. 

Čistiace prostriedky na chemickej báze spôsobili, že sa moje suché oblasti vysušili a moje mastné oblasti ešte viac zmastneli. Teraz viem, že čistiace prostriedky s vyváženým pH fungujú oveľa lepšie pre môj typ pleti. 

✔️ Som k pokožke jemná. 

Už žiadne abrazívne peelingy, keďže teraz viem, že len ďalej dráždia moju pokožku a zvyšujú pravdepodobnosť jej prasknutia. Zaviazala som sa používať jemnejšie produkty a jemnejšie ťahy na moju pokožku! 

✔️ Nájdem si vyrovnávací toner. 

Je ťažké nájsť tonikum, ktoré upokojí moje suché miesta a zároveň vyrovná mastné škvrny. Tento rok si vyberám prirodzene vyvažujúci toner, ktorý zvládne môj typ pleti. 

✔️ Rozdelím svoje hydratačné krémy. 

Moja pleť potrebuje menej vlhkosti cez deň, ale viac v noci, pretože sa väčšinou zobudím so suchou pleťou. Takže rozdelím svoje hydratačné krémy na deň a noc.

✔️ Obmedzím kávu a alkohol. 

Alkohol a káva vysušujú moju pokožku, čo spôsobuje, že produkuje viac mazu! To spôsobuje zmätok na mojej koži. Zmiernim svoju spotrebu dehydratačnými nápojmi a vyvážim to pitím veľkého množstva vody! 

✔️ Doprajem mojej pleti oddych od make-upu. 

Tento rok pôjdem ľahšie na svoju pokožku a obmedzím niektoré prebytočné veci, ktoré som používala. Aspoň raz týždenne na sebe nebudem mať make-up.

✔️ Pravidelne si robím píling. 

Rovnako ako iné typy pleti, aj moja potrebuje pravidelnú exfoliáciu. Budem používať peelingový prípravok s ovocnými kyselinami a ďalšími prírodnými zložkami, aby som nedráždila pokožku.

✔️ Jem viac potravín zdravých pre pokožku. 

Potraviny ako zelený čaj, ovocie a tmavozelená listová zelenina.

✔️ Pravidelne nosením opaľovací krém

A som ostražitejšia pri čítaní zložiek na produktoch, ktoré používam.

Novoročné predsavzatia pre citlivú pleť 

✔️ Urobím viac, aby som sa vyhla mojim spúšťačom. 

Teraz už viem, že reakciu mojej pokožky môže vyvolať množstvo vecí, vrátane alergií, čistiacich prostriedkov, vôní, zlého počasia a niektorých tkanín. Budem si viac uvedomovať, čo ma ovplyvňuje, aby som mohla obmedziť tieto faktory. 

✔️ Zvýšim ochranu pleti. 

Tento rok budem používať viac opaľovacích krémov, šatiek, klobúkov a iných vecí, ktoré mi pomôžu ochrániť moju pokožku. 

✔️ Detox! 

Robím dôkladnú detoxikáciu mojej domácnosti a každodenných rutín. Prádlo naplnené chemikáliami a čistiace prostriedky do domácnosti rozdávam a odteraz používam iba prírodné produkty. Budem tiež častejšie utierať prach a vysávať, aby som znížila toxickú záťaž v mojom dome. 

✔️ Uvedomujem si špiny a nečistoty. 

Moja pleť neznáša špinu a iné nečistoty. Takže si častejšie čistím štetce na mejkap, častejšie umývam obliečky na vankúše a držím ruky preč od tváre. 

✔️ Jem viac potravín pre zdravie pokožky. 

Do svojho jedálnička zaraďujem viac čerstvého ovocia a zeleniny a užívam pravidelný doplnok s omega-3 mastnými kyselinami a tiež pridávam do jedál bylinky, ako je zázvor, či kurkuma. 

✔️ Vyhodím produkty s alkoholom.

Alkohol robí s mojou pokožkou veľa. Keďže je to v mnohých produktoch starostlivosti o pleť (najmä toneroch), budem dôsledne kontrolovať štítky zložiek a uistím sa, že nekupujem produkty, ktoré obsahujú alkohol. 

✔️ Zadovážim si upokojujúci hydratačný krém. 

Okrem niečoho, čo mi pleť hydratuje, by som mala hľadať niečo, čo mi pomáha upokojiť ju. 

✔️ Zmena spôsobu exfoliácie. 

Exfoliácia s drsnými abrazívnymi peelingmi zanechala moju pokožku červenú. Ale viem, že potrebujem peeling pravidelne, takže na túto prácu volím jemné ingrediencie ako ovsené vločky alebo surový med. 

Hlavne sa však netráp, ak svoje predsavzatia ihneď nesplníš. Tlakom tvojej pleti len pohoršíš. Snaž sa svoje ciele plniť postupne a pridávať ich krok po kroku do svojej rutiny, aby sa stali tvojim zvykom.

Držíme ti palce do ďalšieho roka a tvojich cieľov a dúfame, že v tvojich predsavzatiach zdravej a krásnej pleti zohráva rolu aj Feel Pearls.