Just Pearls sa zmenil na Feel Pearls

Tým, ako naša pokožka vyzerá a čím si prechádza, môže mať obrovský vplyv na to, ako sa v našom tele cítime. ‍♀️Pokožka môže negatívne vplývať na naše duševné zdravie a ženy sú naň oveľa náchylnejšie v dôsledku kožných ochorení, ako je napríklad akné.

V Feel Pearls preto pracujeme na vytvorení rutiny a režimu starostlivosti o pleť, ktoré ti pomôžu vyriešiť problémy s pokožkou, ktoré by ťa inak mohli skľučovať a ovplyvňovať tvoju sebadôveru. Chceme, aby si dosiahla výsledky, vďaka ktorým budeš mať istotu vo svojej pokožke a budeš ju akceptovať a jednoducho milovať. ‍♀️❤️

V tom najhoršom prípade máme pocit, že naša pokožka je náš nepriateľ. Väčšinou je to tak, že čím lepšie chceme, aby naša pokožka vyzerala, tým to je horšie – zvyčajne práve včas na veľkú udalosť! Stres, ktorý pociťujeme na našej pokožke, sa môže skutočne stať samonaplneným proroctvom. ‍♀️

Pokožka je náš najväčší orgán a robí všetko, čo je v jej silách, aby nás dennodenne chránila, a preto si zaslúži trochu rešpektu, trochu trpezlivosti a veľa lásky. ❤️

Ako posilniť sebalásku k pokožke?

✅ SPF

Môže to byť samozrejmé, ale každodenné nosenie SPF je najlepší spôsob, ako ukázať sebe a svojej pleti skutočnú a pravú lásku.

Nosenie širokospektrálneho SPF chráni tvoju pokožku aj pred UVA, UVB, HEV lúčmi a infračerveným svetlom. To všetko prispieva k degradácii kolagénu, čo môže spôsobiť predčasné starnutie pokožky. 

Aj pri pobyte v interiéri je SPF stále kľúčový. Modré svetlo vyžarované z našich obrazoviek môže tiež poškodiť našu pokožku. Môže tiež spôsobiť fotostarnutie pokožky, rovnako ako slnečné žiarenie.

✅ Rozmaznávaj svoju pokožku

Niekedy, najmä pri chorobách, ako je akné alebo psoriáza, môžeme mať pocit, že naša pokožka naozaj ide proti nám. Môže byť lákavé nájsť vysokovýkonné produkty a aplikovať ich na našu pokožku v nádeji, že štípanie znamená, že to funguje. A že čím viac štípe, tým je produkt skutočne účinnejší – však?

Môžeme potvrdiť, že to tak naozaj nie je. Je dôležitejšie vybrať si produkty starostlivosti o pleť, ktoré obsahujú aktívne zložky, ktoré dokážu vyriešiť naše obavy týkajúce sa starostlivosti o pleť. Nájdi si na našom e-shope to najlepšie pre tvoju pleť. 

✅ Nevynechávaj spánok a relax

Je to jednoduché, ale to neznamená, že je to samozrejmé. Dostatok spánku je jednou z najšetrnejších vecí, ktoré môžeš pre svoju pleť urobiť. Spánok ovplyvňuje regeneračný proces pokožky.

Všetky vieme, aký je rozdiel medzi solídnymi ôsmimi hodinami a náročnými piatimi. Najlepšia vec na spánku? Je to úplne zadarmo.

✅ Nezabúdaj na dostatok tekutín

K tomuto netreba nič dodať. Jednoducho si choď naliať vodu a vypi celý pohár povinne.

Bezchybná pleť v skutočnosti neexistuje – ale robíme všetko pre to, aby sme dosiahli pleť, vďaka ktorej sa cítime sebavedomé. Niekedy je táto cesta trochu kľukatá a niekedy tradičné metódy liečby kožných ochorení nefungujú vždy takým tempom, ako by sme chceli. Niekedy môže byť potrebné vyhľadať pomoc lekára a inokedy môže byť naša starostlivosť o pleť niečo, čo musíme zvládnuť vyskúmať samé.

Odporúčame ti, aby si si každý deň prejavila sebalásku k pokožke, pretože tvoja pleť si zaslúži lásku a rešpekt po celý rok. Sleduj naše sociálne siete a blogy naďalej a posnažíme sa ti poskytnúť najužitočnejšie rady o tom, ako sa najlepšie starať o svoju pokožku a milovať ju vo všetkých jej vzostupoch a pádoch. ✨