Najväčšia letná akcia s kódom Perly25

V posledných rokoch sa kyselina hyalurónová dostala do popredia v kozmetickom priemysle. Je však ošiaľ okolo nej oprávnený? V tomto článku si povieme bližšie informácie o tejto zložke, aj o jej výhodách.

Čo je kyselina hyalurónová? 

Kyselina hyalurónová je molekula cukru, ktorá sa prirodzene vyskytuje v pokožke a pomáha viazať vodu na kolagén. Kyselina hyalurónová má ľahkú, vodnatú textúru, ktorá sa ľahko vstrebáva do pokožky. Navyše vie na seba viazať až 6 litrov vody na 1 gram.

Hlavné dôvody straty hydratácie v pokožke 

Ako naša pokožka stárne, rýchlosť bunkovej výmeny sa znižuje, čo bohužiaľ vedie k nižším hladinám kyseliny hyalurónovej v našej pokožke. Nižšia hladina kyseliny hyalurónovej vedie k ochabnutiu a celkovému zníženiu elasticity pokožky. Bohužiaľ, vek nie je jediným faktorom, ktorý spôsobuje dehydratáciu pokožky. Medzi ďalšie bežné dôvody patria zmeny počasia, znečisťujúce látky v životnom prostredí, niektoré produkty starostlivosti o pleť, naša strava alebo stavy pokožky, ktoré dovoľujú vode uniknúť z našej pokožky. 

Kyselina hyalurónová ťa však zachráni tým, že zbaví pokožku všetkých týchto faktorov.

Množstvo produktov starostlivosti o pleť obsahujúce kyselinu hyalurónovú tvrdia, že zvyšujú hydratáciu v pokožke. Ale je to zaručená pravda? Odpoveď si vyžaduje bližší pohľad na typ zložky v produkte. Kyselina hyalurónová prichádza v rôznych molekulových veľkostiach. Väčšie molekuly, napriek tomu, že najlepšie viažu vodu a ponúkajú hydratáciu, nedokážu preniknúť do pokožky. Ponúkajú teda hydratáciu len na povrchu. Naopak tie menšie vedia preniknúť aj do hlbšej vrstvy pokožky.

Preto sa v našom Feel Pearls Hydratačnom pleťovom kréme nachádza nízkomolekulárna kyselina hyalurónová, ktorá preniká hlboko do epidermálnych vrstiev pleti. 

✔️ Pôsobí okamžitým anti-aging účinkom

✔️ Stimuluje vlastnú produkciu kyseliny hyalurónove

✔️ Obnovuje a spevňuje elastinové a kolagénové väzby, ktoré sa starajú o pružnosť pleti.

Je kyselina hyalurónová pre teba vhodná? 

S radosťou, ti oznamujeme, že kyselina hyalurónová je bezpečná na VŠETKY typy pleti. Dokonca aj pre tých, ktorí majú citlivú pokožku alebo bojujú s akné. Táto zložka teda nevyvoláva podráždenie, akné, ani alergické reakcie. Môžeš ju teda na tvár aplikovať denne. 

Už si sa aj ty zamilovala do kyseliny hyalurónovej? Od starostlivosti o pleť, make-upu, doplnkov až po starostlivosť o vlasy, možnosti, ako začleniť magické vlastnosti kyseliny hyalurónovej do tvojej každodennej rutiny, sú nekonečné!

Ak chceš mať zdravú a hydratovanú pleť, sleduj nás na sociálnych sieťach a rutinnú starostlivosť o pleť ti budeme poctivo pripomínať.