Just Pearls sa mení na Feel Pearls

Vedela si, že aj v zime treba nosiť ochranu pred slnečným žiarením? Dokonca aj v tie krátke dni, kedy sa slnko celý čas skrýva za mrakmi. ☁️ Veľa ľudí si chce v zime oddýchnuť od nosenia opaľovacích krémov, pretože si myslia, že im v zime nehrozí spálenie ani žiadne iné vedľajšie účinky zo slnečných lúčov. Bez ohľadu na to, aké husté sú tie oblaky alebo aká zima je vonku, až 80 % UVB a UVA lúčov môže spôsobiť riziko rakoviny a starnutia pokožky. Je nevyhnutné, aby si na sebe mala SPF po celý rok (najmä ak túžiš po pleti bez vrások). Prečítaj si ďalšie dôvody, prečo by si nemala zabúdať na krém s SPF ani v chladné mesiace:

4 dôvody, prečo nosiť opaľovací krém v zime 

1. Nemôžeš uniknúť UV lúčom 

Existujú dva typy UV lúčov: UVA a UVB lúče. Ultrafialové lúče A sa tiež označujú ako „dlhé vlny“ a tvoria 95 % UV lúčov, ktoré dopadajú na zemský povrch. Tieto lúče môžu preniknúť do oblakov, skla a preniknúť do pokožky na oveľa hlbšej úrovni. Tieto lúče sú tiež zodpovedné za príznaky starnutia, ako sú tmavé škvrny a vrásky. 

Ultrafialové lúče B spôsobujú začervenanie a spáleniny, ale neprenikajú do pokožky tak hlboko ako lúče UVA. Tieto lúče sú najsilnejšie v skorých jarných až skorých jesenných mesiacoch. Ak však ideš lyžovať v zime počas jasného slnečného dňa, môžeš si všimnúť, že máš opálené okuliare alebo mierne spálený nos a pery, čo je spôsobené UVB lúčmi. ⛷️

UVA a UVB lúče sú tu po celý rok, preto je nevyhnutné, aby si ideálne každý deň nosila krém s SPF bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. 

2. Mnohé krémy s SPF majú užitočné vlastnosti pri starostlivosti o pleť 

Drsné zimné počasie môže tvoju pokožku mimoriadne vysušiť a zaťažiť. Preto ideálnym spôsobom ako ochrániť pokožku v zime je používať hydratačný krém, ktorý pomáha upokojiť citlivé typy pleti so sklonom k suchej pokožke. Najlepšie sú tie, ktoré obsahujú vitamíny (C alebo E), aby poskytli tvojej pokožke výhody proti starnutiu a podporili vzhľad zdravo vyzerajúcej pokožky. ✨

Využívaj výhody dvoch produktov v jednom a eliminuj ďalší krok vo svojej rutine starostlivosti o pleť.

Viac o kréme s SPF

3. Zimné podmienky môžu odstrániť opaľovací krém rýchlejšie 

V lete, keď si na pláži alebo pri jazere, môžeš cítiť, ako sa tvoj opaľovací krém rozpúšťa od potenia alebo plávania. To, že sa v zime nepotíš z opaľovacieho krému, neznamená, že drsné zimné podmienky tvoj opaľovací krém/krém s SPF nezničia ešte rýchlejšie. Sneh a silný vietor môžu opotrebovať krém a jeho účinnosť. Preto nanesenie jednej vrstvy krému ráno nie vždy bude stačiť. ‍♀️

4. Zimné športy ťa vystavujú vyššiemu riziku UV žiarenia

Ak patríš medzi náruživých lyžiarov, snowboardistov, sánkarov či fanúšikov zimných túr, musíš sa počas pobytu na horách extra starať o svoju pokožku.

Čím vyššie sa nachádzaš, tým si náchylnejšia na UV žiarenie. Hoci si vo všeobecnosti zahalená v lyžiarskej výstroji, prilbe a kukle, ktoré zakrývajú väčšinu tváre, UV lúče si stále môžu nájsť cestu na tvoju pokožku. Keď budeš nabudúce vysoko v horách alebo si budeš užívať rodinnú lyžovačku, uisti sa, že tvoj nákupný zoznam pred lyžovaním obsahuje kvalitný krém s SPF.

Staraj sa o svoju pokožku dobre a postaraj sa o jej svieži vzhľad. ✨

Viac tipov nájdeš na našich sociálnych sieťach. Pridaj sa k nám na ceste za žiarivou a zdravou pleťou.