Najväčšia letná akcia s kódom Perly25

V tomto článku ťa prevedieme kompletnými výhodami, históriou a ďalšími informáciami o kozmetickom zázraku – perlovom prášku.

Čo je perlový prášok?

Perlové prášky pochádzajú z tých istých perál, aké poznáš zo šperkov. Perly sa zbierajú zo sladkých aj slaných vôd (u nás to je z tých sladkých). Na výrobu prášku sa najprv perly uvaria, aby sa sterilizovali; potom sa rozdrvia luminiscenčné guľôčky na jemný, svetlý prášok. V Feel Pearls na to používame technológiu Ultra-Fine – drvenie perál prebieha pri nízkej teplote a vznikne z toho ultrajemný prášok, ktorý sa skvelo vstrebáva do pokožky.

Rozsah kultúr, ktoré používajú tento prášok, je obrovský: Kleopatra, kráľovná Egypta, bola známa tým, že vo svojom kozmetickom režime používala perly. Podobne sa perla používala v celej európskej histórii medzi kráľovskými a bohatými rodinami pre jej krásu a benefity. Žiadna kultúra však nepoužíva perlu takým spôsobom ako dve najväčšie školy východnej medicíny: tradičná čínska medicína a ajurvédska medicína.

Akú úlohu hrá perla v tradičnej čínskej medicíne?

Po stáročia, minimálne od roku 320 nášho letopočtu, sa perla používa v tradičnej čínskej medicíne. Wu Zetian, jediná ženská cisárovná v čínskej histórii a iní členovia kráľovskej rodiny používali perly pre jej uctievané kozmetické výhody. Zdravie pokožky bolo v tradičnej čínskej kultúre veľmi dôležité a perla bola elitným prírodným liekom na podporu žiarivej mladosti. ✨

Aká je úloha perly v ajurvéde?

V tradičnej indickej medicíne alebo ajurvéde sa perlový prášok používa aj pre svoje anti-agingové a adaptogénne účinky.

Výhody perlového prášku: 

Čo hovorí výskum? Moderná veda čoraz viac potvrdzuje starodávnu múdrosť o perle, predovšetkým kvôli jej pôsobivému obsahu živín. 

Minerály: Perlový prášok obsahuje viac ako 30 stopových minerálov, prírodnú komplexnú potravinovú medicínu z vápnika, medi, železa, horčíka, selénu a oxidu kremičitého. Tieto živiny sú potrebné pre zdravý mozog, hormóny, imunitný systém a pokožku.

Aminokyseliny: Perla má tiež veľa aminokyselín, z ktorých niektoré sú esenciálne aminokyseliny (t. j. tvoje telo si ich nevytvára, ale sú potrebné pre tvoje zdravie). Aminokyseliny pomáhajú vytvárať životne dôležité štruktúry pokožky a vlasov, ako je kolagén, elastín a keratín.

Conchiolin: Perla obsahuje aj špeciálnu zlúčeninu známu ako conchiolin. Conchiolin je to, čo dáva perlám ich dúhovú luminiscenciu. Tento jedinečný perlový proteín podporuje zdravú produkciu kolagénu, čo má za následok žiarivú pokožku. Proteín Conchiolin má podobné účinky ako keratín, ktorý je jedným z proteínov tvojej pokožky a vlasov a je schopný zlepšiť hydratáciu kožných buniek, zrýchliť bunkový metabolizmus, zvýšiť cirkuláciu a pomôcť opraviť poškodené bunky.

Antioxidačné boostery: Predpokladá sa, že prášok posilňuje dva hlavné antioxidanty v tele, superoxiddismutázu (SOD) a glutatión. Zlepšením výkonu týchto antioxidantov vie tvoje telo lepšie zvládať oxidačný stres a zmierňovať predčasné starnutie.

Ako aplikovať perlový prášok?

Možno ho použiť ako minerálny púder na make-up. Alebo ho rovno zmiešaj do make-upu či obľúbeného krému. Taktiež si môžeš vyrobiť vlastnú pleťovú masku. Všetky naše tipy na rôzne spôsoby použitia perlového púdru nájdeš na našej stránke. 

Dúfame, že sme ti lepšie priblížili tento produkt a už vieš, prečo ho prezývame zázrakom kozmetiky. Ak si mu ešte nedala šancu, vieš si ho vyskúšať bez rizika, pretože máš u nás 30-dňovú garanciu na vrátenie peňazí.