Just Pearls sa zmenil na Feel Pearls

Vážení cestujúci, nasleduje zastávka… zdravá a hydratovaná pleť! ✈️

Cestovanie je jedným z období, kedy si tvoja pokožka vyžaduje pozornosť najviac. 👀 Nielenže si ďaleko od svojho kúpeľňového kráľovstva, ale aj samotný zážitok z cestovania si môže vybrať svoju daň. 🤷‍♀️ Všetky spôsoby cestovania, najmä lietadlá a vlaky, zahŕňajú systémy umelej cirkulácie vzduchu. To má za následok významnú stratu vlhkosti v pokožke. 

❌ Dehydratácia vzduchu nie je vhodná pre zdravo vyzerajúcu pokožku. Jemné linky a vrásky sa vďaka nej objavia výraznejšie a pleť bude vyzerať extra sucho. 😰

❌ Je tiež veľká šanca, že sa po ceste stretneš s nejakým stresom, či už narazíš v aute do neočakávanej dopravnej zápchy alebo sa ponáhľaš na palubu lietadla. To môže vyvolať zápalovú reakciu v tele, ktorá môže zhoršiť stavy, ako je akné, rosacea a psoriáza. 

❌ A aby sme dokončili posledné negatívum dovolenky – spanie mimo domova občas tiež nie je najrúžovejšie a tým sa ti môže narušiť proces obnovy pokožky. Viaceré štúdie potvrdili, že aj dva dni nekvalitného spánku spôsobia, že pokožka vyzerá bledšie a menej žiarivo.

Našťastie sa tomu všetkému dá vyhnúť. Tu sú naše tipy na zdravú pokožku počas cestovania. 👇

✔️ Hydratácia zvnútra, aby si si udržala vlhkosť zvonka

Tento bod je snáď najjednoduchší a napriek tomu na to často nemyslíme. Aby tvoja pleť žiarila zvonka, musí byť tvoje telo vnútri dostatočne hydratované. Takže pi veľa vody. Ešte viac než v bežné dni, obzvlášť pred dlhými letmi či inými presunmi v dopravných prostriedkoch.

✔️ Udržuj hydratované aj svoje pery

Počas dňa plného cestovania a stresov sú pery asi to posledné na čo si spomenieš. A pritom všetky vieme, aké bolestivé vedia byť suché pery, a ako nevkusne vedia vyzerať. 

Nezabúdaj hydratovať pery ideálne hydratačným balzamom alebo vazelínou. 

✔️ Používaj opaľovací krém aj počas dní cestovania

Ak sa chystáte do tropického prostredia, pravdepodobne máš zbalený opaľovací krém a plážový klobúk. Možno ti nenapadne natrieť sa opaľovacím krémom, keď budeš väčšinu dňa tráviť na letisku alebo v lietadle, ale práve to by si mala spraviť. 

Hoci by si si mala opaľovací krém nanášať úplne každý deň, je nevyhnutný aj počas cestovania, najmä v lietadle, keď si ešte bližšie k slnečným ultrafialovým lúčom.

Štúdie zistili, že piloti a letušky majú dvojnásobný výskyt melanómu, potenciálne smrteľného typu rakoviny kože, v porovnaní s bežnou populáciou. Chráň svoju pokožku pred vzlietnutím nanesením opaľovacieho krému. 

✔️ Skús si so sebou zbaliť svoje obvyklé produkty

Týmto spôsobom nebudeš chcieť od pokožky, aby sa prispôsobila úplne novým produktom (okrem už dostatočného stresu z cestovania). 

Naše balenia sú kompaktné a ľahko sa ti zmestia do akejkoľvek kozmetickej tašky. Tvoja pleť vďaka nim dostane množstvo potrebných vitamínov, minerálov a hlavne hydratácie.

✔️ Vyhni sa používaniu potenciálne dráždivých produktov starostlivosti o pleť v hoteli

Veľa ľudí si uľahčí svoj život a jednoducho používa čokoľvek, čo im poskytnú v hoteli či na letisku. My ti však odporúčame vynechať všetky tie malé pleťové vody a mydlá, ktoré nájdeš v hotelovej kúpeľni. Tieto produkty často obsahujú vonné látky a konzervačné látky, ktoré môžu ďalej zhoršiť bežné problémy so suchou pokožkou. Obzvlášť, ak máš citlivú pleť.

✔️ Priprav sa na akné

Aj keď budeš postupovať podľa všetkých vyššie uvedených rád, stále existuje šanca, že tvoja pokožka sa počas tvojej neprítomnosti rozhorčí, takže radšej buď pripravená na liečbu vyrážok. Najmä stres, rozdielne pH, tvrdosť vody a povrchy, ktorých sa dotýkame tvárou, môžu spôsobiť nepríjemné stavy aj tej najdokonalejšej pokožky. Zbaľ si so sebou pre istotu perlový prášok, ktorý zažehná všetky neželané akné a vyrážku zosuší z večera do rána.

Pozri si náš zázrak proti akné 

✔️ Počas cesty si dopraj osvieženie tváre

Ak ti to okolnosti dovolia, zober si hydratačné pleťové tonikum. To ti pomôže nielen pri rannej a večernej rutine zbaviť sa všetkých nečistôt, ale tiež ním vieš osviežiť pleť kedykoľvek. Každá hydratácia sa počíta, jednoducho si pleť pretri tampónikmi s tonikom.

Spoznaj naše hydratačné tonikum

Koniec tých viet o strese. Hlavne si svoj výlet či dovolenku poriadne uži, oddýchni si a aj tým svoju pleť rozžiariš. 🥰

Ak si na cesty zoberieš pomocníka z Feel Pearls produktov, nezabudni nás označiť na sociálnych sieťach. 📲