Just Pearls sa zmenil na Feel Pearls

Chceš ostať navždy mladá? Nevieme síce zastaviť čas, ale môžeme ti pomôcť s mladou dušou, aj výzorom. ⏳ Mať po celý život dobré zdravie zvnútra aj zvonka si vyžaduje samovzdelávanie a správnu rutinnú starostlivosť. Pokúsime sa ti zhrnúť niekoľko kľúčových bodov, ktoré zaručene pomáhajú.

Pokožka má tendenciu odrážať naše vnútorné zdravie a pohodu. Problémy ako chronický stres, nesprávna výživa, nedostatok pohybu a mnohé ďalšie faktory si na pleti vyberajú svoju daň.

Rozhodnutia o životnom štýle môžu výrazne ovplyvniť biologické starnutie. Všetci poznáme ľudí, ktorí nevyzerajú a ani sa necítia na svoj vek, však? Dokonca existujú štúdie, ktoré poukazujú na obrovské rozdiely v starnutí pokožky u jednovaječných dvojčiat, len kvôli tomu, že boli vystavené rôznym vplyvom. Tieto štúdie nám ukazujú, že zatiaľ čo niektoré aspekty starnutia sú spôsobené genetikou, iné sú jednoznačne spôsobené rozdielmi v životnom štýle. ‍♀️ Aj keď nemôžeme zmeniť našu genetiku a nedokážeme úplne ovládať svoje prostredie, náš životný štýl môže výrazne ovplyvniť to, ako sa naše telo (a naša pokožka) vyrovnáva s každodenným životom. Preto si vyberaj múdro a voľ svoje zdravie!

Tu je niekoľko užitočných tipov na efektívnu anti-aging starostlivosť zvnútra aj zvonka:

1. Diéta

Pri tomto slove sa nejedna z nás zhrozí. Toľko nám bolo nasľubované a toľko krát sme sa presviedčali do rôznych diét, že sa nám to slovo sprotivilo. My ti však rozhodne jesť nejdeme zakazovať! Našim odporúčaním je pestrofarebná strava plná ovocia a zeleniny bohatými na antioxidanty.

Pokús sa tiež znížiť cukor a vyhýbať sa jeho náhradám. Do stravy naopak pridaj vlákninu, Omega 3 mastné kyseliny alebo potraviny bohaté na vitamíny (najmä vitamín D).  A nezabudni piť veľa vody! 

2. Chráň svoju pokožku

✔️ Dráždenie pokožky urýchľuje starnutie pokožky. Preto si umývaj pleť jemne a to aspoň dvakrát denne. 

✔️ Každý deň nanášaj hydratačný krém Feel Pearls. Zachytáva vodu v tvojej pokožke a dodáva jej mladistvejší vzhľad. Navyše obsahuje silné antioxidanty a kyselinu hyalurónovú, ktorá sa nie nadarmo prezýva zázrakom kozmetiky. Prečo je taká výnimočná a mala by byť obsiahnutá v tvojej kozmetike, sa dozvieš v našom staršom článku

✔️ Prestaň používať produkty na pokožku, ktoré ťa pália alebo štípu. 

✔️ A v neposlednom rade – každý deň používaj SPF ochranu. Slnko síce milujeme, jeho lúče však majú bez ochrany negatívne vplyvy starnutie pokožky. Náš krém obsahuje SPF 15 a odporúčame ti ho aj cez chladnejšie mesiace. Pokožka sa potrebuje chrániť neustále.

Viac info o kréme

3. Cvičenie a spánok

Dopraj si dostatok oboch a ani jedno nepreháňaj. Dospelí by mali spať 7-8 hodín denne. Nevystavuj sa zbytočnému ponocovaniu, ale taktiež netráv v posteli polku dňa. Namiesto toho sa radšej prejdi v lese, zabehaj si alebo si nájdi druh športu, ktorý ťa bude napĺňať. ‍♀️

4. Buď proaktívna v oblasti zdravia

Čítaj, vzdelávaj sa a skúšaj. Každé telo je iné a žiadna rada sa nevyrovná tvojej osobnej skúsenosti. 

5. Udržuj svoju myseľ aktívnu…nielen svoje telo!

Užívaj si spoločenstvo s inými ľuďmi a taktiež so samou sebou a nikdy, !nikdy! neprestaň robiť veci, ktoré máš rada. ✨

Buď vďačná za svoje telo a staraj sa o neho najlepšie ako vieš. Len vtedy môžeš od neho čakať, že ti to oplatí. Krása a zdravie vychádzajú z každodennej starostlivosti. Daj si pripomienky, priprav si plán na ďalší týždeň alebo jednoducho každý deň urob niečo pre seba a svoje telo. Potom uvidíš výsledky, budeš sa cítiť výborne a tvoja pokožka bude tiež žiariť.

Pridaj sa k nám na ceste za zdravou a krásnou pleťou a sleduj nás na sociálnych sieťach.