Najväčšia letná akcia s kódom Perly25

Keď vyzeráš celé leto úžasne vo svojich obľúbených outfitoch, posledná vec, ktorú by si chcela v tom momente riešiť, je akné. Bohužiaľ, keď teploty stúpajú, pupienky začnú vyskakovať oveľa viac. Uf! Poďme sa spolu pozrieť na to, ako ešte toto leto zažiariť s čistou pleťou.

Niekoľko štúdií preukázalo súvislosť medzi letnými mesiacmi a vznikom akné. Jeden z nich sa dokonca pozrel na trendy Google, aby zistil, či sa počet vyhľadávaní súvisiacich s akné počas leta zvýšil v porovnaní s inými obdobiami roka. Akné sa však vplyvom slnečného žiarenia nezhoršuje.

Väčšinou to súvisí so zvýšenou produkciou mazu, potením a väčším upchávaním pórov, ktoré sa vyskytujú pri vyšších teplotách. ✔️ Teplejšie teploty nám nebránia vo vrstvení opaľovacieho krému, mlieka alebo oleja, aby naša pokožka zostala žiarivá a hydratovaná. Ale keď do toho primiešame pot, špinu a ďalšie faktory, táto zmes môže viesť k negatívnym výsledkom. ‍♀️

Liečba letného akné 

Videla si množstvo reklám a nekončiacich uličkách v drogériách s množstvom produktov proti akné, však? To, ktoré bude fungovať práve tvojej pleti je veľmi individuálne. Spoločne sa však môžeme pozrieť na to, ako tvojej pleti čo najviac pomôcť.

Vyhnite sa ťažkým mliekam alebo krémom Samozrejme, nikto nechce suchú pokožku počas teplejších mesiacov. Ale to nesúvisí s väčším množstvom vrstiev krému. Prečítaj si náš článok a zisti, ako môžeš svoje telo hydratovať zvnútra aj zvonka.

Odstráň nečistoty a pot

Leto si vyžaduje viac sprchy. To však neznamená len osvieženie tela, ale aj čistenie tváre. Samozrejme ani s týmto to netreba preháňať. Umy si tvár po cvičení, po spotení zvonka, ideálne aspoň dvakrát denne, ale tak, aby si ju príliš nevysušila. Takže rozhodne si ju nedrhni!

Nevytláčaj si akné ‼️

Nezáleží na tom, či si sledovala stovky hodín videí na extrakciu akné. Ak chceš zachovať svoju pokožku zdravú, daj od nej ruky preč. Všetko to vytláčanie môže viesť k ďalšiemu zápalu a jazvám. Dokonca sa môže vyskytnúť aj pigmentová zmena (kde skončíte so svetlejšími alebo tmavšími oblasťami) alebo infekcia.

Sú drahé prípravky na akné lepšie? 

Nie nevyhnutne. Môžeš nájsť dobré produkty za veľmi rozumné ceny. Daj svojim prípravkom na akné čas, aby zaúčinkovali. Vyskúšaj produkt aspoň 3 mesiace a uvidíš ozajstné rozdiely.

Môže pobyt na slnku spôsobiť podráždenie pokožky pri liečbe akné?

Niektoré produkty proti akné majú na obale upozornenia, ktoré upozorňujú spotrebiteľov, aby si chránili pokožku, ak sú vonku na slnku. Hoci by sme mohli mať dojem, že slnko môže veci zhoršiť, podráždenie, ku ktorému dochádza, je väčšinou spôsobené práve používaným produktom. Radšej tieto produkty a ani iné, ktoré ti spôsobujú svrbenie, či pálenie prestaň používať.

Nemíňaj majetok na to, aby si svoju pokožku zbavila akné. Začni sa o ňu naozaj zaujímať. Tvoja pleť pravdepodobne potrebuje len čisté prostredie s dostatočným množstvom vitamínov, minerálov a aminokyselín. Dopraj jej to, po čom túži, študuj obaly od produktov, kupuj len prírodné produkty a zisti si recenzie od zákazníkov. Jednu z nich si na produkty Feel Pearls môžeš prečítať tu

Akné je však multifaktoriálny stav. Môže byť ovplyvnené určitými hormonálnymi faktormi a androgénmi, ktoré sú prítomné v tvojom tele. Preto ak sa ti pleť dlhodobo nezlepšuje, kontaktuj dermatológa, aby si prišla na skutočný pôvod tvojich problémov.