Limitovaná akcia - telový olej zdarma pri objednávke nad 60€ a zľavovy kód Perly20 na celú objednávku.

Určite aj pre teba je leto skvelým oddychom a zábavou. ⛱ Ale tvoja pokožka sa žiaľ často necíti rovnako. Slnko a teplo si môže vybrať svoju daň a je na tebe, aby si jej to čo najviac uľahčila. Preto sme zostavili niekoľko základných letných tipov na starostlivosť o žiarivú pleť.

1. Staraj sa o pokožku s jemnosťou

Znamená to prispôsobiť svoju rutinu podľa poveternostných podmienok, ako je teplo a vlhkosť. Napríklad, ak používaš ťažšie čistiace prostriedky na báze oleja, možno je čas vyskúšať jemnejšiu verziu, ako je penová. Hlavne buď opatrná pri fotoaktívnych zložkách v produktoch. Tieto zložky reagujú, keď sú vystavené slnečnému žiareniu – buď robia tvoju pokožku citlivejšou na slnko, alebo znižujú účinnosť samotného produktu. 

2. Nevynechávaj hydratačný krém

Nezabúdaj na pravidelnú hydratáciu. Keďže naša pokožka sa potí a mastí viac počas horúcich letných mesiacov, sme v pokušení vynechať hydratačný krém. Ale našej pokožke to neprospieva. ❌ V skutočnosti to všetko len zhoršuje. Naša pokožka sa už cíti trochu vystresovaná a teraz jej odopierame výživu a vrstvu ochrany pred škodlivinami, podráždením a vysušením. Prečítaj si, ako udržať svoju pleť hydratovanú v našom staršom článku.

3. Hydratuj sa aj zvnútra

Zostať hydratovaná je životne dôležité pre tvoje zdravie a pokožku. Pi čo najviac vody. Zameraj sa na najmenej osem pohárov vody denne. 

Hydratovaná pleť je šťastná pleť. Voda je veľmi dôležitá, nielen preto, že udrží tvoju pokožku krásnu a bezchybnú. Ešte dôležitejšie je, že voda pomáha tvojmu telu udržiavať normálnu teplotu. Chráni chrbticu a ďalšie citlivé tkanivá. Voda je totiž to, čo ťa drží pri živote, najmä počas horúcich dní. Preto ju pi, aj keď si myslíš, že nie si smädná.

4. Opaľovací krém je tvoja BFF

Opaľovací krém by si mala nosiť celý deň, každý deň, po celý rok. Najmä v letných mesiacoch, kedy sú dni dlhšie a UV žiarenie silnejšie. Opaľovací krém minimalizuje poškodenie UV žiarením, ako sú vrásky, škvrny a iné príznaky starnutia. Zostaň v bezpečí a nezabudni na opaľovací krém.

Dokonca aj počas zamračených dní je naša pokožka citlivá na slnečné lúče, ktoré môžu časom viesť k rakovine kože, zmene farby a vráskam. Náš hydratačný krém v sebe má SPF 15. To je to minimum, čo svojej pleti rozhodne dopraj každý deň. 

5. Dôkladne vykonávaj peeling

Kľúčom k tomu, aby si sa počas leta vyhla nepríjemným vyrážkam, je správne vyčistiť všetky odumreté kožné bunky, mastnotu, pot a opaľovací krém, ktoré sa ti počas dňa nahromadia na tvári. Jemný píling je záchranou pleti.

6. Uprav letu svoj make-up

Ak sú tvoje letné mesiace extrémne horúce alebo sa často potíš, premýšľaj o spôsoboch, ako prispôsobiť svoj make-up. Ľahší je jednoducho lepší. Vymeň základnú bázu za tónovaný hydratačný krém a trochu korektora. Premýšľaj o prechode na vodeodolnú maskaru a zásob sa fixačným sprejom. Predovšetkým si všímaj etikety a siahni po nekomedogénnych produktoch. Sú formulované bez prísad upchávajúcich póry – šetriace pokožku! 

Staraj sa o svoju pokožku dobre: ​​minimalizuj pobyt na slnku, jedz veľa letného ovocia a mysli na celé svoje telo. Dopraj svojej pleti niečo špeciálne – pleťové kúry, masky, všetko extra rozmaznávacie! S našou maskou s perlovým práškom Feel Pearls, ktorú si namiešaš podľa tutorialu, dodáš svojej pleti všetky potrebné vitamíny a minerály. Doplň pokožke to, čo počas slnečných dní stratí a postaraj sa tak o svieži vzhľad. ✨

Viac tipov nájdeš na našich sociálnych sieťach. Pridaj sa k nám na ceste za žiarivou a zdravou pleťou.