Najväčšia letná akcia s kódom Perly25

S vianočnými, či silvestrovskými návštevami a večierkami prichádza tlak na to, aby sme vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Chladné dni však môžu spôsobiť, že naša pokožka bude vyzerať všelijako, len nie žiarivo a mladistvo. Pozri si efektívne tipy, ako sa pripraviť na párty už túto sviatočnú sezónu.

Kolagén 

Spolu s vitamínmi, minerálmi a aminokyselinami je kolagén neoddeliteľnou záchranou na oživenie pokožky. 

Každodenné natieranie krémami a produktami najmä s nízkomolekulárnou kyselinou hyalurónovou ti pomôže zabezpečiť žiarivejšiu a mladistvejšiu pokožku, znížiť jemné linky a vrásky, zvýšiť hydratáciu, elastín a prirodzené hladiny kolagénu.  

Prečítaj si viac o kolagéne v našom staršom článku.

Hydratuj sa zvnútra

Pre výrazne jasnejšiu a napnutú pleť je kľúčom hydratácia. Snaž sa piť veľa vody a čo najviac sa vyhýbaj dehydratácii, kofeínu a alkoholu. Vodu však pi pravidelne, počas celého dňa. A nezabudni do svojho jedálnička pridať zeleninu a ovocie.

Daj šancu hydratačným krémom 

Okrem hydratácie zvnútra je potrebné neustále hydratovať pokožku aj zvonka. Vyber si kvalitný krém, ktorý tvojej pleti dodá vitamíny, aminokyseliny a minerály. Ideálne by mal obsahovať aj kolagén, ktorý tvoju pokožku napne a zbaví ju malých vrások. 

Ak si odvážna, tak aj chladnejšia alebo studená sprcha pomôže udržať pokožku zdravú a hydratovanú.

Žiarivý outfit, žiarivá pleť

Highlighter tvojej pleti určite dodá istú iskru, ale mala by si sa o žiarivosť pokožky starať aj inak. Počas zimy je dôležité, aby sme sa zbavili odumretých kožných buniek jemným pílingom. Nájdi taký peeling, ktorý nie je drsný ani abrazívny na pokožke. Pomôže aj naša pleťová maska z perál, ktorá ti vďaka prírodnému obsahu dodá množstvo živín a jasnosť tvojej pokožke.

Starostlivosť o pery 

Už v diaľke vidíme imelo a preto nemôžeme zabudnúť ani na naše pery! Aby si sa vyhla popraskaným a šupinatým perám, vyskúšaj balzam vyrobený z prírodných olejov, ktorý ponúka ochranu a kondíciu.

Dúhová diéta 

Jesť farebné ovocie a zeleninu je jedna z najlepších vecí, ktorú môžeme pre svoju pleť urobiť! Od oranžovej mrkvy, ktorá je plná beta karoténu až po červené paradajky, ktoré obsahujú veľa antioxidantu lykopénu. Odporúčame tiež jesť veľa zdravých tukov, ako je avokádo a orechy (alebo dokonca doplnok omega-3), ktoré okrem pokožky pomáhajú aj vlasom, listovú zeleninu na detoxikáciu a vyplavenie všetkých nepríjemných látok a veľa chudých bielkovín a komplexných sacharidov, ktoré ti dodajú energiu potrebnú na to, aby si zažiarila a zabávala sa!

Antioxidanty

Ochrana pokožky je kľúčová bez ohľadu na okolnosti, ale pred Vianocami má naša pokožka tendenciu čeliť množstvu každodenných agresorov. Poskytni svojej pleti nástroje, ktoré potrebuje na ochranu pred poškodením tým, že budeš používať prírodné produkty s antioxidantmi.

Vyskúšaj rýchlu masáž tváre 

Ak máš ráno chvíľu čas, venuj pár minút pleti navyše. Rýchla masáž tváre pri aplikácii rannej starostlivosti o pleť zníži opuchy a zvýši jasnosť pleti. ‍♀️

Relax a uvoľnenie 

Náš najväčší vianočný tip na starostlivosť o pleť je využiť tento čas na relax a zábavu. Predpokladá sa, že hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza, keď sme v strese, prispievajú k zápalu, tvorbe vrások, vyrážkam a zhoršeným stavom kože. 

Najlepší spôsob, ako si tieto Vianoce udržať radosť na duši a pokožke? Nádych, výdych a užívaj si prítomný moment. Prajeme ti šťastné a veselé!