Just Pearls sa zmenil na Feel Pearls

Je možné vyspať sa k zdravšej a žiarivejšej pleti?

Spojenie medzi výdatným, kvalitným spánkom a zdravou pokožkou je nepopierateľné. ‍♀️ V našom článku ti odporúčime päť tipov na to, ako upraviť svoj nočný život pre zdravšiu a mladistvejšie vyzerajúcu pleť. 

Noc je pre pleť najlepšou časťou dňa. Nie je vystavená žiadnemu UV svetlu a ani ju nenamáhame. Pokožka cez noc prejde do režimu obnovy, čo znamená, že odstraňuje toxíny, opravuje poškodenie buniek, nahrádza starnúce bunky a vytvára nové. To je dôvod, prečo po kvalitnom spánku pokožka vyzerá sviežejšie, mladšie a žiarivejšie.

❌ Ak sa pokúsiš obmedziť množstvo spánku, ktoré tvoje telo potrebuje, aby fungovalo čo najlepšie, tvoja pokožka to dá najavo. Potom je obnova cez noc ohrozená, čo veľmi rýchlo spoznáme – tmavé kruhy pod očami, zmeny v štruktúre pokožky, suchá pokožka a vznik jemných vrások.

❌ Taktiež hladiny kortizolu klesajú, kým spíme, takže ak nespíš, hladiny kortizolu zostanú vysoké. To môže narúšať hojenie rán, podporovať skoré starnutie a dokonca viesť k zhoršeniu akné. Podľa údajov zvýšené hladiny kortizolu, ktoré sú priamo spojené so stresom, môžu viesť k väčšiemu riziku psoriázy a spomaleniu hojenia rán až o 20%‼️

Ako teda maximalizovať svoj spánok a postarať sa aj v noci o svoju pleť čo najlepšie? 

1. Siahni po nočnom hydratačnom kréme s kyselinou hyalurónovou 

Je nevyhnutné mať svoju vlastnú rutinu starostlivosti o pleť, ktorá sa zameriava na hydratáciu a regeneráciu pokožky. Tieto aspekty sú neoddeliteľnou súčasťou na spomalenie príznakov starnutia. Kyselina hyalurónová pomáha viazať vodu na kožné bunky, čiže táto ingrediencia je kľúčom k dosiahnutiu zdravého lesku. Viac o kyseline hyalurónovej sa dozviete v našom staršom článku.

2. Vyber si bavlnené obliečky s vysokým počtom nití 

Mäkšie plachty majú pozitívny vplyv na starnutie pokožky. Tie s počtom nití 200 až 800 sa považujú za dobré, pričom niektoré občas prekročia aj 1000. Základné pravidlo: Čím vyššie číslo, tým lepšie. A ak sa chceš pri nákupe vyšantiť, vyskúšaj aj hodvábnu obliečku na vankúš, ktorá zaistí najlepší komfort pre tvoju pokožku.

3. Používaj produkty s vitamínmi, ktoré pomáhajú pri produkcii kolagénu 

Najmä pre suchú pleť sú dôležité vitamíny. Vitamín E, ktorý je v hydratačnom kréme Feel Pearls, pôsobí ako antioxidant. ✨ Zabraňuje strate vlhkosti pokožky, zjemňuje pokožku a chráni bunky pred poškodením. Viac info sa môžeš tiež dozvedieť na našom blogu.

4. Pred spánkom maj zvlhčovač vzduchu na nočnom stolíku

Niet pochýb o tom, že spánok vysušuje pokožku a keď sa zobudíme, naša pokožka je najviac dehydrovaná. Pitie vody počas dňa je kľúčové pre zabránenie dehydratácii a optimalizáciu tvojho celkového zdravia a najlepším spôsobom, ako zmierniť stratu vlhkosti zo suchých priestorov na spanie, je použiť zvlhčovač. 

5. Spi na chrbte

Spánok v tejto polohe zabraňuje otieraniu tvojej tváre o vankúš, čo môže pomôcť udržať tvoju pokožku hladkú. Ak spíš na prednej strane, môže sa ti hromadiť tekutina na jednej strane, čo môže viesť k dočasnému opuchu, prípadne zvýrazneniu vačkov pod očami. Tí, ktorí spia na boku, si pravdepodobne všimnú “ryhy spánku” na strane tváre, na ktorej spia.

Takže najmä = pokožka stráca viac vody, keď spíš, než cez deň. Nanes si každý večer hydratačný krém Feel Pearls a pi veľa vody počas dňa, aby tvoja pleť zostala hydratovaná cez noc. Viac tipov pre zdravú a krásnu pleť nájdeš na našom blogu alebo na sociálnych sieťach.